Wiek nie jest już wyznacznikiem popularności zakupów w internecie.

Wraz z postępem technologicznym i coraz bardziej dostępnymi narzędziami cyfrowymi, osoby starsze stają się coraz bardziej biegłe w obsłudze komputerów, telefonów z systemami Android i iOS oraz coraz chętniej korzystają z możliwości zakupów w internecie. Według najnowszych badań przeprowadzonych przez Universe Institute, starsze pokolenie wykazuje ogromne zainteresowanie technologią i jej potencjałem.

Wcześniej istniało przekonanie, że osoby starsze mogą mieć trudności z adaptacją do nowoczesnych urządzeń elektronicznych i zakupami online. Jednakże, wyniki badań przeprowadzonych na próbie 1000 osób w wieku 60 lat i starszych wykazały, że to przekonanie nie jest już aktualne.

Zgodnie z raportem, aż 85% badanych osób w wieku powyżej 60 lat regularnie korzysta z komputera lub smartfona. Wśród tych osób 67% preferuje system Android, podczas gdy 33% korzysta z telefonów z systemem iOS. Badanie pokazało również, że 91% seniorów czuje się swobodnie korzystając z różnych aplikacji i funkcji swoich urządzeń.

Co więcej, badanie wykazało, że zakupy online stały się popularne wśród osób starszych. Aż 73% badanych deklarowało, że regularnie robi zakupy przez internet. Sklepy internetowe, aplikacje mobilne i platformy e-commerce zyskują coraz większą popularność wśród seniorów. Najczęściej kupowanymi produktami są artykuły spożywcze, leki, odzież i elektronika.

Eksperci w dziedzinie technologii przewidują, że ta tendencja będzie kontynuowana w przyszłości, ponieważ starsze pokolenie nadal będzie korzystać z nowych technologii i rozwijać swoje umiejętności cyfrowe. Firmy technologiczne i sprzedawcy online mają zatem ogromną szansę, aby dostosować swoje produkty i usługi do potrzeb tej grupy wiekowej.

Wraz z postępem technologicznym staje się coraz bardziej widoczne, że wiek nie jest już barierą dla korzystania z nowoczesnych narzędzi. Osoby starsze udowadniają, że są gotowe wykorzystać możliwości cyfrowe i cieszyć się wszystkimi korzyściami, jakie przynosi era technologiczna.

Inne artykuły

Czy handel całkowicie przeniesie się do internetu? Odkryj przyszłość zakupów online!

Od czasu rozwoju Internetu zakupy online zyskały ogromną popularność i stały się częścią naszego codziennego życia.

Czytaj więcej

Karnetomania.pl - Twoje eko rozwiązanie sprzedaży biletów, kuponów i bonów

W dobie coraz większej świadomości ekologicznej, firmy z różnych branż szukają innowacyjnych sposobów na zmniejszenie swojego śladu węglowego.

Czytaj więcej

Polityka Prywatności

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej ...